pon.. maj 27th, 2024

Dla każdej młodej mamy, wybór odpowiedniej pościeli dla niemowlaka to kwestia szczególnie ważna. Oczywiście, chodzi tu nie tylko o estetykę i styl, które to z pewnością mają swoje znaczenie, ale przede wszystkim o komfort, bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę, by wybór idealnej pościeli był dla Was możliwie najłatwiejszy i trafiony w setkę.

Po pierwsze, należy pamiętać o tym, by pościel dla niemowlaka była wykonana z miękkich, delikatnych i przede wszystkim bezpiecznych materiałów. Najlepsza będzie ta wykonana z 100% bawełny lub bambusa, które to są hipoalergiczne, przepuszczalne i zdrowe dla skóry dziecka. Poza tym takie tkaniny łatwo utrzymać w czystości i nie elektryzują się, co też ma tu duże znaczenie.

Pościel dla niemowlaka – jak ją pielęgnować?

Poza doborem odpowiedniej pościeli, bardzo ważne jest też jej właściwe pielęgnowanie. Nie tylko po to, by zachować jej estetykę, jak najdłużej, ale przede wszystkim dla zdrowia i komfortu maluszka. Przede wszystkim, należy regularnie pierzeć pościel (przynajmniej raz na tydzień), stosując delikatne środki piorące i dodatki w postaci płynów zmiękczających lub całkiem bez nich. Warto też zwrócić uwagę na temperaturę prania, która powinna wynosić około 30 stopni Celsiusza.

Co więcej, zawsze przed pierwszym użyciem należy dokładnie wyprać nową pościel, aby pozbyć się z niej zabrudzeń i pozostałości z procesu produkcji. Warto też rozważyć stosowanie specjalnych środków do prania, przeznaczonych właśnie dla dzieci, które są hipoalergiczne i chronią skórę dziecka przed podrażnieniami i reakcjami alergicznymi.

Pościel dla niemowlaka – jakie akcesoria będą przydatne?

Poza samą kołderką i pościelą, warto też zwrócić uwagę na kilka innych akcesoriów, które mogą okazać się szczególnie pomocne i przydatne. Przede wszystkim, warto pomyśleć o ochraniaczach na łóżeczko, które to są w stanie ochronić dziecko przed uderzeniami i na przykład zakleszczeniem małych paluszków czy nóżek w szczeblinach łóżeczka.

Ponadto, warto też zainwestować w niemowlęcy worek na kołyskę lub łóżeczko, który to zapobiegnie podszeptom pleców maluszka i uchroni go przed wychłodzeniem. Oczywiście, nie może też zabraknąć miękkiego i przyjemnego w dotyku kocyka, który będzie niezbędny przy wożeniu dziecka w wózku czy spacerowaniu! Lanila

Related Post